www.barsakforum.com Forum Ana Sayfa www.barsakforum.com
İnflamatuvar Barsak Hastalıkları ve Biz

Barsakforum Radyo

Boğaziçi Üniversitesi Desteğiyle Radyomuz Yayında  
www.barsakforum.com Forum Ana Sayfa

ibh - inflamatuvar barsak hastalığı ( ülseratif kolit crohn )    ibh da yaşam    ibh da kullanılan ilaçlar    ibh ve psikoloji    hastalık teşhis ve tedavi yöntemleri    şifalı bitkiler - takviye besinler ve diyet       kendimizi tanıtma tanışma hastalık hikayeleri

Anasayfa Forum Üye Listesi Profil Özel Mesajlar S.S.S Arama Giriş

irritabl Barsak Sendromu (IBS) ve LDN tecrübelerim
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    www.barsakforum.com Forum Ana Sayfa -> İbh da Kullanılan İlaçlar
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
dunyadabiryer

MesajTarih: Prş May 27, 2010 12:55 pm    Mesaj konusu: irritabl Barsak Sendromu (IBS) ve LDN tecrübelerim Alıntıyla Cevap Gönder

Hastalığımla ilgili Ercan bey'in güzel bir konu başlığı var. http://www.barsakforum.com/ibs-yani-irritabl-barsak-sendromunedir--vt1302.html

Bir İBS hastası olarak genelde yaşadığım şikayetlerim şunlardır....

*Gaz fazlalığı, Karın şişliği
*Sümüksü dışkılama
*Küçük dışkı parçacıkları halinde tuvalete çıkma
*Halsizlik, Yorgunluk, Güçsüzlük hissi
*Sinirlilik

Ercan bey'in yardımıyla edindiğim LDN 'niyi dün akşam itibariyle 4cü kapsülünü içtim.

Enteresan bir ilaç olduğunu ifade etmeliyim. Şöyleki İBS şikayetlerimin düzelmesi için doktorların bana verdiği Duspatalin daha sonraları kullandığım debridat'ın ve ismlerini şu an hatırlayamadığım yarım düzine ilacın yapamadığını bu ilaç yaptı. Hemen ilk kullanımda farkediliyor. Umarım inşallah etkisi zaman içinde kaybolmaz...

Şuan itibariyle Gaz fazlalığı, Karın şişliği, Sümüksü dışkılama ve tuvalet alışkanlığımda kocaman bir rahatlama oldu.

Dün akşam iş çıkışı üsküdar sahilden Zeynep eve yürüdüm yaklaşık 30 dk bir mesafedir. Eve gelince öyle büyük bir yorgunluk hissetmedim. Normalde eve gelene kadar gücüm kalmazdı.

Genelde öğlenleri uyku basar bu nedenle kahvem eksik olmaz. Fakat 4 gündür, akşam yemeğinin akabinde uyku çökmesi oluyor. Yarım saatlik uyku güzel olmuyor değil.... blushanim.gif

Sinirlenme konusunda da (ani bir şekilde parlama olarak genelde olur) daha sakin olduğumun farkındayım...

Namaz kılan biri olarak barsak gazlarımın kesilmesi büyük lütüf. Vesile olan Ercan Zorlu'ya teşekkürlerimi bildirmeyi borç bilirim. Kendisinden Allah razı olsun diyorum.
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger
custacan

MesajTarih: Cum May 28, 2010 8:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

LDN yi nereden tedarik edebiliriz?
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
dunyadabiryer

MesajTarih: Cum May 28, 2010 11:29 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

LDN 'yi temini konusunda Ercan Zorlu bey'e danışmanızı tavsiye ederim.

Yabancı forumlarda sıkça konuşulan bir yöntem var ki bunu herkes uygulayabilir sanırım. Bunun için Eczaneden ETHYLEX 50 MG tablet ilaç, 50ml boş ilaç şişesi, 5ml(=5cc) şırınga alıyorsunuz...

1- 50ml damıtılmış su kapaklı bir şişe içine konulur. (Kaynak suyu da olabilir fakat tercihen damıtılmış su)
2- 1 adet Naltrexone tableti şişe içine atın.
3- Şişe kapağını sıkıca kapatın ve tamamen çözülüne kadar çalkalayın
4- Karışımın 1 ml'si 1 mg naltrexone içerir. Yani 4,5 mg için Karışımdan 4.5ml ihtiyacınız olacak. Her kullanımdan önce şişeyi iyice çalkalayın.
5- En önemlisi bu karışım buzdolabında saklanmalı. Bu süre 30 günü geçmemeli.

Dediğim gibi yukarıdaki likit LDN yöntemi yabancı forumlarda kullanıcılar tarafından izah edilen tarifin türkçe çevirisidir. Sanırım tatı acı... Bunun için kullanıcılar kendilerine göre yöntem geliştirmişler. Mesela süni tatlandırıcı, tatlı meyve suyu v.s.
Ercan Zorlu
Süper Moderatör

Konum: MODA-KADIKÖY --İSTANBUL Hastalık:CROHN İlaç:NALTREXONE(LDN)

MesajTarih: Cum May 28, 2010 2:52 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Sayın DUNYABİRYER kardeşimizin
anlattığı sistem LDN kullanıcıların ca kullanılan bir yöntem..
amaaaa...
ilacı böldürme zoruğu çekenlerin yöntemi olarak başarı oranı
araştırmalarda %38-50 arasın da olan bir kullanım yöntemi...

nedenine gelince ....
ağızda başlayan emilim gırtlak ve midede hatta ince bağırsakta devam eder...

naltroxene ana ham maddesi olan muadillerin bağırsakta açılan entericcoated(halk dilin de enterid kapsül.)
(Üzeri bağırsaklara ulaşıncaya kadar çö­zülmeyen madde ile kaplı (kapsül veya tablet).)
kapsül ile alınması lazımdır ki araştırmalar hep bu şekilde sonuç alınarak yapılmıştır.
bu şekilde başarı %98 lere kadar sonuç vermiştir...

yöntemin 4,5 mg olması yine araştırmalarca varılan sonuca dayanmakta..
amaaa. bazı yazılarda 3 mg da var.
bu nedir diyeceksiniz...
bubazı ilaçlarla beraber kullanımda daha çok ortaya çıkan etkileşim de
ve bazı vucut yapıların da azdan çoğa çıkış denilen 3mg la başlayıp
4,5 mg yükseltmeler de olabiliyor..
bu deneme yöntemin le ortaya çıkıyor..
tepkiler nasıl anlaşılıyor...
mesela ağrı kesici guruplardan bazıları ile alınamayan bu ham madde
bazı ağrı kesicilerin gücünü azalttığı gibi ağrı eşeğimizi azaltıyor..
bu da alıştırma yöntemi ile aşılıyor..
vs... vs..

sorulan sorulara sıkılmadan cevap verebilirim..
çok yakın zaman için de gelişmelerden haberdar olacağınız üzere çok
yoğun olarak TR de nöröloğlar tarafın dan yazılarak MS e kullanılmaya başlandı...

yakın zamanda eğer sözlerin de dururlarsa bir TV programın da HOCA larımızla
bir programda beraber olacağız..LDN nin crohn ve ms üzerin deki etkileri tartışılacak..

TABİİ Kİ KAZANAN YİNE LDN..
ARTIK BAYRAĞIMIZ LDN AWARE DE http://www.ldnaware.org/ DALGALANIYOR...

destek için...
http://www.change.org/tr/kampanyalar/sa%C4%9Fl%C4%B1k-bakanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1ndan-inflamatuvar-ba%C4%9F%C4%B1rsak-hastanesi-poliklinikleri-kurulmas%C4%B1n%C4%B1-talep-ediyoruz?utm_campaign=autopublish&utm_medium=facebook&utm_source=share_petition
ADRESİNE BİR İMZA ATINIZ..
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
tahsin274

MesajTarih: Cmt May 29, 2010 1:22 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sayın ercan arkadaşım.bu siteye üye olalı hemen ilk olduğum gün dışında ciddi bir incelemem olmamıştı.taaki gecen ay içindeydi sanırım bazı maillerinizde elinizde bulunan ilaçların isimlerini yayınlayıp,ihtiyacı olan arkadaşlarımızın bu site yöneticileri ile irtibata geçmeleri konusunda maillerinizi görünce daha ciddiye almaya ve gelen mailllere enazından artık bakmaya ve en nihayetinde bugünde yazma cesareti gösterdim.ben yaklaşık 7 senedir ülseratif kolit crohn hastalığı ile iki samimi dost ahbab ilişkisi yaşamaktayım.:)ama bu dostum son zamanlarda heleki geçtiğimiz kurban bayramından beri yaklaşım 7 aydır hergecengün canımı hem sıkmaya hemde yakmaya başladı.önceleri prednol 16m lık kortizonu kullanma ile ishalimi zorla da olsa durdurabiliyordum.ama gecen kurban bayramından beri nerdeyse 1 gün lüğüne bile durduramadım desem yalan olmaz.ve songünlerdekarın ağrılarım gaz sancılarım da oldukça yoğunaştı.dünyadabiryer isimli arkadaşımın yazmış olduğu şikayetler şimdi benimle birebir uyuşmakta.sanki benim bedenimin durumunu anlatmış o arkadaşım.,
*Gaz fazlalığı, Karın şişliği
*Sümüksü dışkılama
*Küçük dışkı parçacıkları halinde tuvalete çıkma
*Halsizlik, Yorgunluk, Güçsüzlük hissi
*Sinirlilik
kısacası ldn denen ilaç ile rahatladığını belirtmiş.şimdi ben bu ldn yi nasıl elde edebilirim.beni bu konuda bilgilendirebilirseniz çok ama çok memnun olacağım.
not:bu arada benimde elimde sanırım 6/8 veya belkide 10 kutu da olabilir çünki onları görmeyi bile istemediğim için sayılarını bile hatırlamıyorum ama belki 10 a yakın vardır salofalk lavman köpük var elimde fazlasıyla yazdırmış 1 koli almıştım ama birkaç kutusunu bile kullanmadım.birkaç kutuusunuda burada bildiğim sosyal güvencesi olmayan bir arkadaşa verdim.bunlar pahal ilaçlar.bu ilaçları kullanmak zorunda olupta almakta temin etmekte zorluk çeken arakdaşlarım var ise bana bilgi ve adres vermeniz yeterli.elimdeki ilaçları arkadaşlara bu ilaçları bir Allah razı olsun a satabilirim:))yollayabilirim.ayrıca kendimde dewlet hastanesinde çalıştığım içinde bu ilaçlardan da zaaten düzenli bir ilaç kullanımım yok.3 ayda bitirmem gereken ilaçları 1 yılda bile bitiremiyorum.kısacası o ihtiyacı olan arkadaşlarıma 1 yetmez 2 kere Allah razı olsuna o arkadaşlarıma satabilirim.temin etmeye çalışabilirim.bana irtibat kurabileceğim yönetici olur ilgili olur artık bu hastalık tan kimler çekiyorlarsa ve bu sitede kimler ilgileniyorlsa mesela sanırım ercan arkadaşım gibi,benim onlara ulaşabileceğim bir telefon,msn adreslerini bana bildirirlerse böyle yazmak çok zor yaaaaaa:((konuşarak daha ii irtibat kurabileceğimizi düşünüyorum.bnm adım tahsin güder.telefonum 05436263052
msn adresim:tahsin1274@hotmail.com..herşey için tşkrlr.ii geceler..
Başa dön
Zeynep28

MesajTarih: Cmt May 29, 2010 8:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bende ldn var 1 yıl önce temin etmiştim fakat 3 ay kullandım ve pek faydasını görmeyince bıraktım şuan peridnol 8 mg kullanıyorumacaba kalan ldn yi kullanmamın bir sakıncası olurmu bendede arkadaşların anlattıgı gibi durumlar var bilgilendirirseniz sevinirim
Başa dön
Ercan Zorlu
Süper Moderatör

MesajTarih: Cmt May 29, 2010 9:40 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sevgili zeynep kardeşimiz...

Alıntı:
bende ldn var 1 yıl önce temin etmiştim fakat 3 ay kullandım ve pek faydasını görmeyince bıraktım şuan peridnol 8 mg kullanıyorumacaba kalan ldn yi kullanmamın bir sakıncası olurmu bendede arkadaşların anlattıgı gibi durumlar var bilgilendirirseniz sevinirim

elinizdeki ldn temin yeri ve yukarda ki şartlarda hazırlanmış ise kesinlikle faydasını göreceğinize tekrar söylüyorum eminim... akşamları 10 gibi alın ...

BEN BUNUN SAVUNUCULUĞUNU YAPARKEN İNANDIĞIM VE KULLANANLARIN FAYDA GÖRDÜĞÜNE ŞAHİT OLDUĞUM İÇİN VE DE YURT DIŞI AZILARI TAKİP ETTİĞİM İÇİN VE EN ÖNEMLİSİ KENDİM VE AİLEM KULLANDIĞIN DAN DOLAYI YAPIYORUM...

BU İLACI KENDİ BÖLDÜREN ARKADAŞLAR BU ŞARTLARDA BÖLDÜRDÜKLERİ TAKDİRDE(ŞARTLARA UYGUNLUĞUNA EMİN OLDUKLARI ANDA) KESİN FAYDA GÖRECEKLERDİR...BU İLACIN BÖLME İŞİNİ HERKEZ YAPMAMAKTA HATTA YAPMAKTAN KAÇMAKTADIR.. TÜM DÜNYADA OLDUĞU GİBİ (ABD DE TOPLAM 6 ECZANE İZİNLİ BÖLME YAPTIĞI GÖZ ÖNÜNE ALINIRSA )BÖLME İŞİ TAM PROSEDÜRE UYGUN DEĞİL HATTA İZİNSİZDİR..
NEDEN İZİNSİZDİR... 1986 DAN BERİ İNSANOĞLUNA 300 MG KADAR KULLANIMI İZİNLİ OLAN İLACIN 66 DA 1 İ NEDEN İZİNLİ OLMUYOR... MADEM 300 MG IN ZARARI YOK TEDAVİ İÇİN KULLANILDIĞIN DA UZUN SÜREDE BİLE YAN TESİR YOKDA 4,5 MG A NEDEN İZİN VERİLMİYOR...

AŞAĞIDA SİTESİN DE BELİRTİLEN HASTALIKLARDA %98 İ GEÇEN BAŞARILAR ELDE EDİLİRKEN NEDEN İZİN İÇİN 2,5 SENEDİR RAFTA BEKLİYOR BELGELER..EĞER FAYDASI YOK VE ZARARI VARSA NEDEN BELGELER İPTAL YOLUNA GİDİLMİYOR..SADECE RAFTA BEKLETİLİYOR BUNLARIN CEVABINI LÜTFEN SİZLERDE DÜŞÜNÜN..

İYİ GELDİĞİ DENENEREK BELİRTİLEN HASTALIKLARI BİR DAHA YAYINLIYORUM...

Cancers:
Bladder Cancer
Breast Cancer
Carcinoid
Colon & Rectal Cancer
Glioblastoma
Liver Cancer
Lung Cancer (Non-Small Cell)
Lymphocytic Leukemia (chronic)
Lymphoma (Hodgkin's and Non-Hodgkin's)
Malignant Melanoma
Multiple Myeloma
Neuroblastoma
Ovarian Cancer
Pancreatic Cancer
Prostate Cancer (untreated)
Renal Cell Carcinoma
Throat Cancer
Uterine Cancer

Other Diseases:
ALS (Lou Gehrig's Disease)
Alzheimer's Disease
Ankylosing Spondylitis
Autism Spectrum Disorders
Behcet's Disease
Celiac Disease
Chronic Fatigue Syndrome
CREST syndrome
Crohn's Disease
Emphysema (COPD)
Endometriosis
Fibromyalgia
HIV/AIDS
Irritable Bowel Syndrome (IBS)
Multiple Sclerosis (MS)
Parkinson's Disease
Pemphigoid
Primary Lateral Sclerosis (PLS)
Psoriasis
Rheumatoid Arthritis
Sarcoidosis
Scleroderma
Stiff Person Syndrome (SPS)
Systemic Lupus (SLE)
Transverse Myelitis
Ulcerative Colitis
Wegener's Granulomatosis

TÜRKÇE AÇILIMLARI DA ŞÖYLE...

Kanserleri:
Mesane Kanseri
Meme Kanseri
Karsinoid
Kolon ve rektum kanseri
Glioblastoma
Karaciğer Kanseri
Akciğer Kanseri (Küçük Hücreli Dışı)
Lenfositik Lösemi (kronik)
Lenfoma (Hodgkin ve Non-Hodgkin)
Malign Melanom
Multipl Miyelom
Nöroblastom
Yumurtalık Kanseri
Pankreas Kanseri
Prostat Kanseri (işlenmemiş)
Renal hücreli karsinom
Boğaz Kanseri
Rahim kanseri

Diğer Hastalıklar:
ALS (Lou Gehrig Hastaligi)
Alzheimer Hastalığı
Ankilozan Spondilit
Otizm Spektrum Bozuklukları
Behçet Hastalığı
Çölyak Hastalığı
Kronik Yorgunluk Sendromu
CREST sendromu
Crohn Hastalığı
Amfizem (KOAH)
Endometriozis
Fibromiyalji
HIV / AIDS
İrritabl Bağırsak Sendromu (IBS)
Multipl Skleroz (MS)
Parkinson hastalığı
Pemfigoid
Primer Lateral Skleroz (PLS)
Sedef hastalığı
Romatoid Artrit
Sarkoidoz
Skleroderma
Sert Person Sendromu (SPS)
Sistemik Lupus (SLE)
Transvers miyelit
Ülseratif Kolit
Wegener Granülomatozu

destek için...
http://www.change.org/tr/kampanyalar/sa%C4%9Fl%C4%B1k-bakanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1ndan-inflamatuvar-ba%C4%9F%C4%B1rsak-hastanesi-poliklinikleri-kurulmas%C4%B1n%C4%B1-talep-ediyoruz?utm_campaign=autopublish&utm_medium=facebook&utm_source=share_petition
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Ercan Zorlu
Süper Moderatör

MesajTarih: Cmt May 29, 2010 9:59 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tahsin274 KARDEŞİM..
SİZE CEVAP AYRICA YAZMAK İSTEDİM...

ÜZÜLDÜM ....
NEDENMİ ?
Bu güne kadar 2009 haziranında kayıdınız var sitemizde...
ve bizi ciddiye almamışınız...
biz dr değiliz hastalarız hastalar ancak kendi aralarında mesajlaşır,
dertleşir birbirine yardımcı olur...kendi yağımızda kavruluruz..
aramızda özel ilaçlar yapıp satan drlar, kendi rantı için siteye yazı yazan dr lar
barındırmayız aramızda...
diyeceksiniz ki sizdede dr var onlarda fazla etiklik hastalığı olduğundan
yazı yazmaktan kaçan dr lar onlarada cevabımızı her yerde
toplumda veya toplantıda veriririz..

Diğer adını anmayacağım araların da mesajlaşma bile yasak olan sadece
site yöneticilerinin hegamonyasında olan forum lar daha ciddiye alınıyor...

anladığım kadarı ,ile sağlık sektörünün parçasısınız..
bilirsiniz düzenin işleyişini...
SAKIN bu yazdıklarıma kızmayın..
Bunlar birer sesleniş sayenizde yazmak istediklerimizi ortaya döktük..
Biz yıllardır bu ilaç yardımlaşmasını elimizden geldiğince yapıyoruz ..
siteyede bağlı değiliz çoğumuzun birbirin de telefonu mevcut..
BİZ KARDEŞ DEN DE ÇOĞU ZAMAN YAKINIZ..
DERT ORTAĞIYIZ..O YÜZDEN BİZİ CİDDİYE ALIN
ÇÜNKİ BİZ SİZİ HEP CİDDİYE ALDIK.. ALMAYADA DEVAM EDECEĞİZ...

GELELİM LDN MESELESİNE.....
NE ZAMAN İSTERSENİZ ECZANEDEN ETHYLEX ADI İLE
MEVCUT İLACI BÖLDÜREREK KULLANA BİLİRSİNİZ..
BÖLDÜRÜRKEN KATKISIZ 4,3-4,7 MG AYARIN DA VE
ENTERİT KAPSÜL ŞARTI İLE..
BİZ KENDİ İLACIMIZI GÜVENDİĞİMİZ BİR YERDE YAPTIRIYORUZ..
KİMİ KENDİ YAPIYOR,KİMİDE ABD DEN GETİRTİYOR...

YARDIMCI OLDUKSA NE MUTLU....
SORULARINIZI BEKLİYORUZ...
SAĞLIKLA..
destek için...
Başa dön
semi
Moderatör

Konum: İstanbul Hastalık: Crohn ......... Cinsiyet : Bayan

MesajTarih: Cmt May 29, 2010 11:14 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Ercan Zorlu yazmış:

BEN BUNUN SAVUNUCULUĞUNU YAPARKEN İNANDIĞIM VE KULLANANLARIN FAYDA GÖRDÜĞÜNE ŞAHİT OLDUĞUM İÇİN VE DE YURT DIŞI AZILARI TAKİP ETTİĞİM İÇİN VE EN ÖNEMLİSİ KENDİM VE AİLEM KULLANDIĞIN DAN DOLAYI YAPIYORUM...

Selam Ercan Bey,
Ailem dediğiniz sizin aileniz mi, barsakforum ailesi mi?
Ercan Zorlu
Süper Moderatör

MesajTarih: Cmt May 29, 2010 11:19 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tabii ki kendi ailem...

eşim ....
destek için...
Başa dön
semi
Moderatör

Konum: İstanbul Hastalık: Crohn ......... Cinsiyet : Bayan

MesajTarih: Cmt May 29, 2010 2:54 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Eşinize de geçmiş olsun..
Ercan Zorlu
Süper Moderatör

MesajTarih: Cmt May 29, 2010 4:22 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ÇOKTAN GEÇTİ..ZATEN...

AMA YİNEDE KULLANMAYA DEVAM EDİYOR..
destek için...
Başa dön
elaser

MesajTarih: Cmt May 29, 2010 8:05 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ÇOKTAN GEÇTİ..ZATEN...

merhabalar
bende siteye yeni üyeyim, Crohn teşhisinden 4 yıl önce ameliyat oldum... yani teşhisten 6 ay sonra ameliyat olmak durumunda kaldım.
ameliyat öncesi salofalk kullanıyordum... ameliyat sonrası herhangi bir şikayetim kalmadı.
tabiii nüksetme durumu var , yani dr ler öle söledi... ldn yi ilk defa duydum... hem şaşırdım hem sevindim...
yalnız ben crohn un özbağışıklık hastalığı olduğunu biliyorum, bağışıklık sisteminin kuvvetlendirilmesi daha çok zarar verir dedi doktor hatta baskılamak için streoit verilen durumlar varmış...
benim herhangi bir şikayetim yok ama bu ilacı temin edip kullanmamın bana faydası olur mu ?
cevalarsanız çok sevinirim... sağlıkla ... daima...
Ercan Zorlu
Süper Moderatör

MesajTarih: Cmt May 29, 2010 8:34 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

sitemizde ve google da LDN yazdığınızda
bir sürü sonuca ulaşacaksınız ..
bir ağızdan değil bir çok makale ve yazıdan okumanız daha yararlı olacaktır..
destek için...
Başa dön
Zeynep28

MesajTarih: Cmt May 29, 2010 8:59 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ercan bey ben sizinle iletişim kurak tavsiyeleriniz dogrultusunda böldürdüm 1 senedir buzdolabında muhafaza ediyorum bir sakıncası olurmu diye sormak istitorum umarım bu defa işe yarar
Başa dön
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    www.barsakforum.com Forum Ana Sayfa -> İbh da Kullanılan İlaçlar Tüm zamanlar GMT +2 Saat
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

balon patlat
manisa yapı denetim
lol oyun