www.barsakforum.com Forum Ana Sayfa www.barsakforum.com
İnflamatuvar Barsak Hastalıkları ve Biz

Barsakforum Radyo

Boğaziçi Üniversitesi Desteğiyle Radyomuz Yayında  
www.barsakforum.com Forum Ana Sayfa

ibh - inflamatuvar barsak hastalığı ( ülseratif kolit crohn )    ibh da yaşam    ibh da kullanılan ilaçlar    ibh ve psikoloji    hastalık teşhis ve tedavi yöntemleri    şifalı bitkiler - takviye besinler ve diyet       kendimizi tanıtma tanışma hastalık hikayeleri

Anasayfa Forum Üye Listesi Profil Özel Mesajlar S.S.S Arama Giriş

kolonoskopi hazırlığı için ilaç tavsiyesi
Sayfaya git 1, 2  Sonraki

Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    www.barsakforum.com Forum Ana Sayfa -> Hastalık Teşhis ve Tedavi Yöntemleri
Önceki başlık :: Sonraki başlık  
Yazar Mesaj
mrhn

MesajTarih: Pzr Ağu 09, 2009 11:50 pm    Mesaj konusu: kolonoskopi hazırlığı için ilaç tavsiyesi Alıntıyla Cevap Gönder

Merhaba , sanırım kolonoskopi olmam gerkecek ve bunun için önceden kullandığımız
fleet-soda ,x-m hariç bunların görevini yapan başka bi alternatif varmı?
fleet çok iğrenç ve x-m de bi işe yaramıyor . Bir arkadaştan duymuştum fakat ulaşmaıyorum ona
toz halinde ve bi kaç ltre suya karıştıp içtim demşti. bu yada buna bezer bilgisi olan varsa yazabilrimi?

Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder
semi
Moderatör

Konum: İstanbul Hastalık: Crohn ......... Cinsiyet : Bayan

MesajTarih: Pts Ağu 10, 2009 9:57 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Fleet sodanın zararlı olduğu kanıtlanmış. İçmeyin diyorlar.

Ben fleet soda içmiştim.. Vişne suyu ile karıştırunca tadı iğrenç olmuyor..

Tat iğrençliği konusu abartılıyor bence..
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder MSN Messenger
cengiz
Moderatör

MesajTarih: Pts Ağu 10, 2009 10:55 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

ben de bir-iki ay kadar önce kolonoskopi olmuştum. Doktorum toz halinde bir ilaç yazdı. 4 litre suyla içilmesi gerekiyordu ve bu 4 litreyi 3-4 saatte içmek gerekiyordu sanırım. ben 2,5 litre suyu anca içebildim. Çünkü bir süre sonra hem su içmek işkence haline geliyor, bir de suyun tadı tozdan dolayı tuzlu gibi bir tuhaf oluyor. Normalde içilmesi ilk planda çok zor olmayan bir tadı var. Ama 4-5 bardaktan sonra artık zorlamaya başlıyor. adını hatırlıyamıyorum şimdi.
şirine

MesajTarih: Sal Ağu 11, 2009 12:15 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

semi yazmış:
Fleet sodanın zararlı olduğu kanıtlanmış. İçmeyin diyorlar.

Ben fleet soda içmiştim.. Vişne suyu ile karıştırunca tadı iğrenç olmuyor..

Tat iğrençliği konusu abartılıyor bence..

Semi bence hiçte abartılmıyor,gerçekten iğrenç birşey Fleet Soda.

Ben hastanede yatarken fleeti şeftali suyuna karıştırıp verirlerdi,şimdi artık şeftali suyu içemiyorum,içmeği bırak şeftali suyu görünce midem bulanıyor direkt ağzımda fleetin tadını anımsıyorum.Şu anda bile fleet derken midem bulanıyor o kadar iğrenç o kadar tiksindiren birşey fleet.

Hele hele Fleet gibi birşeyin birkaç Lt suya katılıpta daha da fazlalaştığını düşünmek bile içimi ürpertiyor..

Susksunluğum asaletimdendir, her lafa verilecek cevabım var AMA bir lafa bakarım laf mı diye bir de söyleyene bakarım adam mı diye..............
Başa dön
mrhn

MesajTarih: Sal Ağu 11, 2009 12:43 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Cevaplarınız için teşekkürler.Ama ben yılda 1 kez olmam gerkirken
sırf bu ilaç için yaptırtmadım . 2 nci seneye yaklaştım ve kolonskpi yaptırmam gerkiğini
söledi doktor bu sefer.
Cengiz bey'in kullandığı tozu öğrenip doktora söylemem gerkiyor.Sanırım onun tadı fllet gibi değilmiş.

ekşi sözlükten fleet için bi alıntı :O gün ise ömrünüzde tadacağınız akla gelen bütün kötü yiyeceklerin içeceklerin , yanına yaklaşamayacak derecede (sıfat bulmakta zorluk çekiyorum) berbat meymenetsiz bir tada sahip kusturucu ilaç ya da zehir içersiniz. efendim

Başa dön
e r D o z
Süper Moderatör

MesajTarih: Sal Ağu 11, 2009 7:57 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

FLEET FOSFO-SODA 90 ML SOLÜSYON'un tadı okadar bahsedildiği gibi iğrenç değil bence,
birşeyle karıştırmadan rahat içebiliyorum.
Başa dön
cengiz
Moderatör

MesajTarih: Sal Ağu 11, 2009 8:21 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Benim içtiğim ilacın adını sağlık karnemden önce okuyamadım, doktor yazısı tabi kolay okunmuyor, hatta bu doktorumun yazdığı demir ilacını eczaneci de okuyamamıştı, telefon edip öğrenmiştim. Neyse... Bir şekilde çeşitli olasılıkları google'da yazınca ilacın tam adını buldum:

"Golytely toz" diye geçiyor. Google'da arama yapınca bulursunuz. Ben bu ilacı alırken biraz geç kalmıştım gece onikiye doğru almaya başlamıştım, tabi üç saatten bitirilmesi gerektiği için gece üçe kadar içmem gerekiyordu, çoğu zaman uykum gelmemesine rağmen psikolojik midir nedir bilmiyorum, üçe kadar zor durmuştum ve de hepsini içememiştim. Aslına bakarsanız, daha önceki meyve suyuna karıştırılanı da tecrübe etmiştim, bu biraz daha çekilebilir durumda. Yalnız soğuk içmeniz tavsiye edilir, o şekilde ben buzdolabında soğutmuştum, karışımı hazırlarken ılık suyla hazırlanıyor o nedenle soğuması da bekleniyor bir kaç saat. Ama gayet kullanışlı, karın ağrısı pek yapmadan ne var ne yok tahliye ediyor vücuttan :) Ekşi sözlükte bir nevi lavobo açıcısı demiş he he :)
tuğba

MesajTarih: Sal Ağu 11, 2009 7:20 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bence hiç korkma çünkü bende senin gibi fleeti ve kolonoskopiyi internetten okuyup okuyup tırsmıştım.tırstığım içinde çok acı çektim.fleeti kesinlikle abartıyorlar.bir bardak vişne suyunun içine dök ve iç gitsin.biraz tuzlu hissediyorsun ama o kadarcıkta olsun yani.
x-m diyetin tadı daha iyi ama o da şişeyi iç iç bitmiyor.benimde midemi o bulandırmıştı.barsaklarımıda iyi temizlemediği için 2 gün üst üste içmek zorunda kaldım.
bundan sonraki kolonoskopimde de fleet tercihimdir.
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder
mrhn

MesajTarih: Sal Ağu 11, 2009 9:09 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

e r D o z yazmış:
FLEET FOSFO-SODA 90 ML SOLÜSYON'un tadı okadar bahsedildiği gibi iğrenç değil bence,
birşeyle karıştırmadan rahat içebiliyorum.

Olabilir ama 100 kişide iğrenç değil deyip; bi ben iğrenç diyorsam o iğrençtir bana göre içeçecek olan benim.

tuğba yazmış:
bence hiç korkma çünkü bende senin gibi fleeti ve kolonoskopiyi internetten okuyup okuyup tırsmıştım.tırstığım içinde çok acı çektim.fleeti kesinlikle abartıyorlar.bir bardak vişne suyunun içine dök ve iç gitsin.biraz tuzlu hissediyorsun ama o kadarcıkta olsun yani.
.

Benim bu olursa 3 ncü koloskopim olcak ve ilk 2 sinde hep fleet içtim yani internneten yada brinden görme duyma değil.
Cevplarınız için sağolun ama sağolsun Cengiz bey bahseettim tozu bulmuş. Bi onu deneyecğim inaşşlah
umduğum gibi çıkar .
Başa dön
semi
Moderatör

Konum: İstanbul Hastalık: Crohn ......... Cinsiyet : Bayan

MesajTarih: Sal Ağu 11, 2009 10:11 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Alıntı:
Olabilir ama 100 kişide iğrenç değil deyip; bi ben iğrenç diyorsam o iğrençtir bana göre içeçecek olan benim.

Biz de iğrenç değil diyorsak , iğrenç değildir.. :)

Cümleleri kurarken, daha yumuşak ifadeler kullansak ne güzel olur..
mrhn

MesajTarih: Sal Ağu 11, 2009 10:23 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

semi yazmış:
Alıntı:

Biz de iğrenç değil diyorsak , iğrenç değildir.. :)

Cümleleri kurarken, daha yumuşak ifadeler kullansak ne güzel olur..

:) Açtığım konu ''fleet-soda ,x-m hariç bunların görevini yapan başka bi alternatif varmı? '' geneli bu.

Ben burda iğrenç mi değil mi diye sormuyorum ama hala bi kaç kişide aynı fikirle devam ediyor
Konu sapmasın diye tek bi cümle geçtim ve sert yapmadım.( iğrenç dir demedim l; bana göre iğrençtir dedim)
Bu arada cevabı aldım zaten saygılar...
Başa dön
tuğba

MesajTarih: Çrş Ağu 12, 2009 7:47 am    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

''fleet çok iğrenç'' yazmışsın.seni okuyan başkalarıda var.burası hepimizin bir şeyler öğrendiği bir paylaşım sitesi olduğu için bence cevaplarında bireysel düşünülmesi yanlış.
hiçbirimiz tek,bir tek kolonoskopi olmadık.en azımız 2 kez denemiştir.burası ''biz''.benim fikrim bu...
Başa dön
mrhn

MesajTarih: Çrş Ağu 12, 2009 5:35 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

tuğba yazmış:
''fleet çok iğrenç'' yazmışsın.seni okuyan başkalarıda var.burası hepimizin bir şeyler öğrendiği bir paylaşım sitesi olduğu için bence cevaplarında bireysel düşünülmesi yanlış.
hiçbirimiz tek,bir tek kolonoskopi olmadık.en azımız 2 kez denemiştir.burası ''biz''.benim fikrim bu...

Bu fleetle tanışan bir çok kişi gördüm, duydum, okudum.Ama bu ilaçın tadını . iğrenç bulurlar genelde;bir şekilde rahat içen ler istisnadır.Kimse yi korkutma derdim yok hatta benim gibi iğrenç bulanlara bi yol ,bir alternatif çıkmış oldu.Cengiz beyin dediği tozu ben duydum ve bi şekilde burdada duyurmuş olduk.Benim de fikrim bu.
Başa dön
tuğba

MesajTarih: Çrş Ağu 12, 2009 7:48 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

bahsettiğin ilaç yeni çıkmadı ki...
hem ben tartışmaya girmek istemiyorum.ne gerek var insanları germeye...
sen fikrini söyledin , bizde değer verdik yorumda bulunduk...''istisna olmak'' yada ''benimde fikrim bu'' triplerine girmeye gerek yok arkadaşım.
sana geçmiş olsun, inşallah kolonoskopinin sonucu iyi çıkar...
Başa dön
Ercan Zorlu
Süper Moderatör

Konum: MODA-KADIKÖY --İSTANBUL Hastalık:CROHN İlaç:NALTREXONE(LDN)

MesajTarih: Cum Ağu 14, 2009 5:30 pm    Mesaj konusu: Alıntıyla Cevap Gönder

Kişiye göre değişen tat duyguları farklı olduğun dan
herkezin değerlendirmeside farklı olacağı görüşündeyim ..
ama bana 11 kez kolonoskopi olmuş biri olarak sorarsanız. :(
flett hakkındaki yorumum bu.. artık ben içmeyeceğim..
yakın zamandada kontrol yaptırmam gerektiğini hatırlayarak
şimdiden sıkıntısı bastı...kolonoskopi değil ama ilaçlar benide geriyor...
SAYGILARIMLA ..
destek için...
http://www.change.org/tr/kampanyalar/sa%C4%9Fl%C4%B1k-bakanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1ndan-inflamatuvar-ba%C4%9F%C4%B1rsak-hastanesi-poliklinikleri-kurulmas%C4%B1n%C4%B1-talep-ediyoruz?utm_campaign=autopublish&utm_medium=facebook&utm_source=share_petition
ADRESİNE BİR İMZA ATINIZ..
Başa dön
Kullanıcının profilini görüntüle Özel mesaj gönder E-posta gönder Yazarın web sitesini ziyaret et MSN Messenger
Önceki mesajları göster:   
Yeni başlık gönder   Başlığa cevap gönder    www.barsakforum.com Forum Ana Sayfa -> Hastalık Teşhis ve Tedavi Yöntemleri Tüm zamanlar GMT +2 Saat
Sayfaya git 1, 2  Sonraki
1. sayfa (Toplam 2 sayfa)

Geçiş Yap:  
Bu forumda yeni başlıklar açamazsınız
Bu forumdaki başlıklara cevap veremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı değiştiremezsiniz
Bu forumdaki mesajlarınızı silemezsiniz
Bu forumdaki anketlerde oy kullanamazsınız

balon patlat
manisa yapı denetim
lol oyun